Patrick Bos is fondsmanager en werkt bij Syntrus Achmea. Over aandacht voor zijn werk heeft hij niet te klagen. Vroeger werd Patrick meewarig aangekeken als hij vertelde waar hij z’n dagen mee vult. Dat is nu wel anders.
klik op de titel en lees verder.Werken in de pensioenwereld is echt leuk!
Nog geen vijf jaar geleden werd ik op een verjaardagsfeestje nog raar aangekeken als ik vertelde dat ik in de pensioenwereld werkte. Een bemoedigend klopje op mijn schouder. Een hart onder de riem in de vorm van een extra groot stuk van de verjaardagstaart. Dat was meestal de reactie. Pensioen was saai. Dus ik als pensioenman was ook saai.
Als ik dan enthousiast begon te vertellen over hoe leuk het is om in de pensioenwereld te werken, dat pensioen belangrijk is omdat het straks (later als je oud en wijs bent) je voornaamste inkomensbron is en dat je nu één dag in de week voor je pensioen werkt, werd het stil. Niet omdat zij zich bewust werden van het feit dat pensioen inderdaad leuk en belangrijk is. Nee, ze waren zich aan het bedenken hoe snel zij het gespreksonderwerp konden veranderen. Die saaiheid van pensioen was toch niet besmettelijk?
Tegenwoordig is het wel anders. Een flinke financiële crisis en een paar Zembla-uitzendingen hebben pensioen op de kaart gezet. Pensioenfondsen worden ter verantwoording geroepen en hebben heel wat uit te leggen. Krijg ik straks nog wel pensioen? Wat doen (jullie) pensioenfondsen met mijn geld? Investeren jullie in wapens die naar Libië geëxporteerd worden? Jullie gaan toch niet met mijn geld naar het casino? Zo maar wat vragen die ik tijdens hetzelfde verjaardagsfeestje, maar dan vijf jaar later, op mij afgevuurd krijg. Vervelend? Helemaal niet! Ik zie het als een mooie kans om uit te leggen hoe pensioen in elkaar zit. En dat ik geen extra groot stuk van de verjaardagstaart meer krijg vind ik ook niet vervelend! Beter zelfs. Pensioenfondsen moeten vet op de botten hebben, ik niet.
Syntrus Achmea is een financiële dienstverlener die zorg draagt voor de pensioenen van 3,6 miljoen Nederlanders. Dat gebeurt in opdracht van ruim 80 bedrijfstak-, ondernemings-, en beroepspensioenfondsen. Het bedrijf beheert een vermogen van 57 miljard euro, waarvan 14 miljard euro in vastgoed. Daarmee is het de grootste vastgoedbelegger in Nederland. Syntrus Achmea staat voor een houdbaar en betaalbaar inkomen voor later
Reageren
Om te kunnen reageren dient u eerst in te loggen in de zijbalk.
Indien u nog geen account heeft kunt u zich aanmelden.