Het internationale reisbureau Expedia deed onderzoek naar vakanties. En hoe we dat wereldwijd beleven. Eén van de uitkomsten: 80 procent van de Nederlandse werknemers is echt los van het werk zodra de vakantiebestemming bereikt is.
Wereldwijd zijn er grote verschillen over de hoeveelheid vakantiedagen en hoe werknemers daarmee omgaan. Wat dagen betreft is Europa koploper: gemiddeld hebben Europese werknemers 25 tot 30 vakantiedagen. In Nederland is het gemiddelde aantal vakantiedagen 25. Daarvan nemen we er 23 jaarlijks op. In Frankrijk is dat bijvoorbeeld 30 van de 30 terwijl een gemiddelde Amerikaan ongeveer de helft van dat aantal ter beschikking heeft en nog iets minder opneemt. Een Japanner daarentegen heeft gemiddeld 11 dagen waarvan hij er 5 ook daadwerkelijk opneemt. Als oorzaken van het niet opnemen van vakantie worden gebrekkige planning en financiele redenen genoemd. Van de Nederlanders die meededen met het onderzoek, 300 van de wereldwijd 7800 deelnemers, geeft 75 procent aan vanwege werk nog nooit een vakantie verzet of geannuleerd te hebben.
Twee van elke tien Nederlandse werkenemers blijft tijdens vakantie on contact met werk door e-mail en voice mail. Wereldwijd zijn dat er twee keer zoveel. Ook is naar de voorkeur in bestemmingen gevraagd: strand en romantiek staan in veel landen bovenaan. Daarin verschillen we weer niet zoveel.
Reactieformulier